View Categories

Viskas apie SEO

8 min read

Norint padidinti svetainės lankomumą, labai svarbu pagerinti “WordPress” SEO. Jei rimtai siekiate padidinti savo svetainės lankomumą, turite atkreipti dėmesį į geriausią “WordPress” SEO praktiką.

Šioje pamokoje pasidalinsime geriausiais “WordPress” SEO patarimais, kurie padės jums pagerinti “WordPress” SEO ir gauti daugiau organinio srauto.

Galbūt girdėjote ekspertus sakant, kad “WordPress” yra draugiškas SEO. Iš tikrųjų dėl to daugelis žmonių renkasi “WordPress” svetainei sukurti.

Nors “WordPress” užtikrina, kad jo generuojamas kodas atitiktų geriausią SEO praktiką, yra daug daugiau dalykų, kuriuos turite padaryti, jei norite maksimaliai padidinti savo SEO pastangas.

Norint tinkamai optimizuoti “WordPress” SEO, reikia atlikti keletą veiksmingų veiksmų.

Žinome, kad “WordPress” SEO optimizavimo idėja gali būti bauginanti pradedantiesiems, ypač jei nesate technologijų specialistas.

Tačiau nesijaudinkite – tai nebūtinai turi būti sudėtinga. Pradėkite čia, kad sužinotumėte pagrindinius principus, o tada galėsite pradėti juos taikyti savo svetainėje.

Kas yra SEO?

Paieškos sistemų optimizavimas nėra “Google” apgaudinėjimas ar žaidimas sistema. Tiesiog reikia sukurti svetainę, kurios kodas ir formatavimas būtų optimizuoti, kad paieškos sistemos galėtų lengvai rasti jūsų svetainę.

Kai žmonės internete ieškos temų, apie kurias rašote, jūsų paieškos sistemoms optimizuotas turinys bus rodomas aukščiau paieškos rezultatuose, ir daugiau žmonių pateks į jūsų svetainę.

Kodėl SEO yra svarbu

Paieškos sistemos dažnai yra didžiausias daugumos svetainių lankytojų srauto šaltinis.

“Google” ir kitos paieškos sistemos naudoja pažangius algoritmus, kad suprastų puslapius ir tinkamai juos išdėstytų paieškos rezultatuose. Tačiau šie algoritmai nėra tobuli – jiems vis dar reikia jūsų pagalbos, kad suprastų, apie ką yra jūsų turinys.

Jei turinys nėra optimizuotas, paieškos sistemos nežinos, kaip jį įvertinti. Kai žmonės ieškos paslaugų ar prekių, kurias teikiate ar parduodate, jūsų svetainė nebus rodoma paieškos rezultatų puslapiuose, o jūs prarasite visą srautą.

WordPress SEO pagrindai

SEO gali būti techniškas, bet nebūtinai. Vien išmokę keletą pagrindinių SEO patarimų, kaip optimizuoti svetainę, galite pastebimai padidinti svetainės lankomumą.

Kad galėtumėte naudotis toliau nurodytais būdais, nereikia būti programuotojais. Jei jau naudojatės “WordPress”, vadinasi, turite tai, ko reikia!

Pradėkime optimizuoti svetainę.

Patikrinkite savo svetainės matomumo nustatymus

“WordPress” yra integruota galimybė paslėpti svetainę nuo paieškos sistemų. Šios parinkties tikslas – suteikti jums laiko padirbėti su svetaine, kol ji bus paruošta viešam paskelbimui.

Tačiau kartais ši parinktis gali būti pažymėta netyčia ar pamirštama išjungti, dėl to jūsų svetainė tampa neprieinama paieškos sistemoms.

Jei jūsų svetainė nerodoma paieškos rezultatuose, pirmiausia įsitikinkite, kad ši parinktis nepažymėta.

Tiesiog prisijunkite prie “WordPress” svetainės administratoriaus srities ir apsilankykite Nuostatos > Skaitymas puslapį.

Turite slinkti žemyn į skyrių “Matomumas paieškos sistemoms” ir įsitikinti, kad šalia esanti varnelė nėra pažymėta.

SEO draugiškų nuorodų struktūrų naudojimas

Nuorodose turėtų būti žodžiai, kurie aiškiai paaiškina puslapio turinį ir yra lengvai skaitomi tiek žmonėms, tiek paieškos sistemoms.

Keletas SEO tinkamų nuorodų adresų pavyzdžių:

https://svetainesnuoroda.lt/kas-yra-SEO/

https://svetainesnuoroda.lt/kodel-SEO-yra-naudingas/

Atkreipkite dėmesį, kad šios nuorodos yra įskaitomos ir naudotojas gali atspėti, ką pamatys puslapyje, vos pažvelgęs į URL tekstą.

Kaip atrodo SEO nepritaikytos nuorodos?

https://svetainesnuoroda.lt/?p=1046

https://svetainesnuoroda.lt/archyvai/123

Atkreipkite dėmesį, kad šiuose nuorodose naudojami skaičiai, nesusiję su turiniu, ir naudotojas, pažvelgęs į nuorodą, negali atspėti, ką ras puslapyje.

Naudodami SEO palankią nuorodų struktūrą padidinsite savo galimybes užimti geresnes pozicijas paieškos rezultatuose.

Štai kaip galite patikrinti ir atnaujinti “WordPress” svetainės nuorodų struktūrą.

Turite apsilankyti Nuostatos » Nuorodų struktūra puslapį. Pasirinkite Įrašo pavadinimas Nuolatinių nuorodų struktūros sekcijoje ir apačioje spauskite išsaugoti pakeitimus.

Pastaba: jei jūsų svetainė veikia ilgiau nei 6 mėnesius, nekeiskite nuorodų struktūros, nebent naudojate paprastą parinktį (?p=123). Jei naudojate Diena ir pavadinimas arba Mėnuo ir pavadinimas, naudokite juos ir toliau.

Keisdami nuorodų struktūrą jau veikiančioje svetainėje, jūsų esami suindeksuoti puslapiai paieškos rezultatuose nebeveiks. Tačiau, yra vienas sprendimo būdas, visas neveikiančias nuorodas nukreipti į pagrindinį puslapį. Jeigu reikėtų tokio nukreipimo parašykite mums, pagelbėsime.

Naudokite “WordPress” SEO įskiepį

Viena iš geriausių “WordPress” dalių yra ta, kad yra įskiepių viskam, ir SEO nėra išimtis. Yra tūkstančiai “WordPress” SEO įskiepių, todėl pradedantiesiems sunku išsirinkti geriausią “WordPress” SEO įskiepį.

Užuot diegę atskirus įskiepius atskiroms SEO užduotims, padėsime jums pasirinkti geriausią “WordPress” SEO įskiepį, kuris atlieka viską ir yra 100% nemokamas.

Rekomenduojame vieną iš populiariausių ir geriausių įskiepių.: All in One SEO (AIOSEO) ir Yoast SEO. Kaip įdiegti įskiepį skaitykite čia.

Šiuose SEO įskiepiuose įdiegtos tokios galingos funkcijos kaip “Rich snippets” schemos žymėjimas, išplėstinės “WooCommerce” e. komercijos SEO funkcijos, vidinis SEO, vidinių nuorodų asistentas ir daug daugiau.

XML svetainės žemėlapio įtraukimas

Apie tai esame parašę atskirą pamoką, skaitykite šitai čia.

Puslapių, įrašų ir prekių optimizavimas SEO

Dažnai pradedantieji klysta manydami, kad “WordPress” SEO įskiepio įdiegimas ir aktyvinimas yra viskas, ko reikia. SEO yra nuolatinis procesas, kurio turite laikytis, jei norite pasiekti maksimalių rezultatų.

Visi geriausi SEO įskiepiai leidžia pridėti SEO pavadinimą, meta aprašymą ir pagrindinį raktažodį prie kiekvieno tinklaraščio įrašo ir puslapio. Be to, parodo, kokią peržiūrą matys naudotojai, kai ieškos jūsų svetainės “Google” paieškoje.

Rekomenduojame optimizuoti pavadinimą ir aprašymą, kad paieškos rezultatuose sulauktumėte kuo daugiau paspaudimų.

Koreguodami puslapį, įrašą ar produktą tiesiog slinkite žemyn iki SEO skyriaus (pavyzdyje naudojame All in One SEO įskiepį) ir pasinaudokite visais jo privalumais.

Jūsų svetainės raktinių žodžių tyrimų atlikimas

Daugelis SEO pradedančiųjų, norėdami išsiaiškinti, kokios informacijos ieško žmonės ir ką jie patys turėtų įtraukti į savo svetaines, remiasi savo spėjimais.

Tai tarsi šaudymas strėle tamsoje. To daryti nereikia, kai galite naudoti realius duomenis ir sužinoti, ko žmonės ieško.

Raktinių žodžių tyrimas – tai turinio kūrėjų ir SEO specialistų naudojamas tyrimo metodas. Jis padeda atrasti žodžius, kuriuos naudotojai įveda į paieškos sistemas, norėdami surasti produktus ir paslaugas.

Tuomet šiuos žodžius ir frazes galite naudoti savo svetainėje, kad gautumėte didesnį paieškos srautą.

Yra daugybė raktažodžių tyrimo įrankių (nemokamų ir mokamų), kuriuos galite naudoti. Pavyzdžiui nemokamai Google Keyword Planner.

“Google” raktinių žodžių planuotojas iš tikrųjų skirtas reklamuotojams, kurie nori skelbti savo skelbimus “Google”. Tačiau tai vis tiek naudingas SEO įrankis, kuriuo, skirtingai nei kitais mokamais įrankiais, galima naudotis nemokamai.

Norėdami naudoti įrankį, turite turėti “Google Ads” paskyrą. Jei jos dar neturite, turėsite ją susikurti ir įvesti mokėjimo duomenis, tačiau jums nereikės vykdyti aktyvios kampanijos ar už ką nors mokėti.

Gavę prieigą prie raktažodžių planuoklio per “Google Ads” paskyrą, galite įvesti bet kurį raktažodį ir peržiūrėti duomenis apie (labai apytiksliai) jo mėnesio paieškų skaičių. Taip pat matysite ilgą susijusių raktažodžių idėjų sąrašą, kurį galite slinkti arba atsisiųsti.

Iš mokamų įrankių, labiausiai rekomenduojame naudoti “SEMRush“, nes ji padeda net sužinoti, pagal kokius raktinius žodžius jūsų konkurentai užima aukštesnes pozicijas, tačiau šis įrankis yra ganėtinai brangus.

Optimizuokite svetainės komentarus

Komentarai gali būti svarus naudotojų įsitraukimo į jūsų svetainę rodiklis. Įsitraukę naudotojai reiškia daugiau nuorodų į jūsų svetainę, didesnį lankytojų srautą ir geresnį SEO optimizavimą.

Tačiau turite įsitikinti, kad jūsų komentarai yra tikri, o ne šlamštas. Spameriai pateikia komentarus su blogomis nuorodomis, kurios gali paveikti ir net sugriauti jūsų paieškos reitingus.

Todėl visiems rekomenduojame pradėti naudoti “Akismet“. Tai įskiepis, kuris padeda kovoti su komentarų šlamštu. Arba galite tiesiog rankiniu būdu valyti spaminius komentarus. Jeigu, norite iš vis atjungti komentarus, geriau juos atjungti, nei laikyti spaminius. Kad visiškai išjungtumėte komentarus, galite naudoti modulį Disable Comments Remove Comments & Stop Spam.

Tačiau per daug komentarų gali sulėtinti įrašo ar visos svetainės įkėlimą, o tai taip pat turi įtakos jūsų pozicijoms paieškos sistemoje. Norėdami paruošti svetainę taip, kad ji galėtų susidoroti su komentarų našta serveriui ir greičiu, galite padalyti komentarus į kelis puslapius. Žr. mūsų vadovą, kaip “WordPress” sistemoje suskirstyti komentarus į puslapius.

Naudokite kuo daugiau tekstų

“Google” labiausiai vertina tekstus. Paieškos sistema sukurta tam, kad naudojai galėtų surasti naudingą informaciją. Taigi, jūsų viena didžiausių SEO vertybių yra tekstai. Tačiau kur juos talpinti, jeigu pačioje svetainėje kaip ir nėra jiems vietos? tam praverstų blogas, kuriame galėtumėte rašyti naudingus patarimus ar kitą informaciją, kuri ne tik būtų naudinga patiems lankytojams bet ir stipriai prisidėtų prie SEO gerinimo. Kaip savo svetainėje įgalinti blogą (naujienų puslapį) skaitykite čia. Jeigu jūsų svetainė yra elektroninę parduotuvė, galite išsamiai aprašyti prekių aprašymus, tai turėtų taipogi nemažai prisidėti prie jūsų svetainės paieškoje matomumo gerinimo.

Naudokite neplagijuotą tekstą

Jeigu, svetainės tekstai yra nuplagijuoti nuo kitos svetainės, jūsų svetainės SEO rezultatų tikrai nepagerins ir greičiausiai tik pablogins. Stenkitės naudoti kuo unikalesnį turinį, kuo mažiau plagiato tuo geriau. Patikrinti teksto plagijavimą, galite šiais įrankiais:

https://www.duplichecker.com/

https://plagiarismdetector.net/

https://smallseotools.com/plagiarism-checker/

https://www.quetext.com/plagiarism-checker

https://www.check-plagiarism.com/

Tiesa, nei vienas iš įrankių 100% tikslus, tai priklauso nuo to, kiek didelę duomenų bazę yra sukaupęs pats įrankis.

Stiprinkite išorinį SEO

SEO yra dviejų tipų – vidinis ir išorinis. Kuo skiriasi išorinis SEO nuo vidinio? vidinis – tai viskas kas susiję su jūsų pačios svetainės SEO (vidiniai svetainės tekstai ir kt.). Išorinis SEO – kur jūsų svetainė yra paminėta ir iš kokių svetainių yra nukreipimai į jūsų svetainę. Kuo daugiau jūsų svetainė bus minima įvairiuose naujienų portaluose, bloguose, forumuose bei kitur – tuo geriau bus jūsų bendram SEO rezultatui. Jeigu, į jūsų svetainę yra nukreipiančių svetainių, kurių pačių SEO autoritetas yra aukštas, tuo jūsų svetainė bus geriau įvertinama “Google”, nes taip ji sužino, kad jūsų svetainėje pateikiama informacija yra vertinga kitiems.

Kaip patikrinti nukreipiančių svetainių į jūsų autoritetą? tai galite padaryti su šiuo įrankiu:

https://ahrefs.com/website-authority-checker

Kuo aukštesnis balas iš 100, tuo geriau.

Svetainės greičio optimizavimas

Tyrimai rodo, kad naudotojai per kelias sekundes nuo apsilankymo svetainėje nusprendžia, ar nori joje pasilikti, ar ją palikti.

Tai reiškia, kad kaip svetainės savininkas turite tik kelias sekundes pateikti turinį ir sudominti naudotojus. Nenorite švaistyti šio brangaus laiko ir versti lankytojus laukti, kol jūsų svetainė bus įkelta.

Kadangi naudotojo patirtis yra labai svarbi, tokios paieškos sistemos kaip “Google” savo rezultatuose pirmenybę teikia greitesnėms svetainėms. Kitaip tariant, greitesnės svetainės “Google” paieškoje užima aukštesnę vietą.

Kaip pagerinti svetainės krovimo greitį skaitykite atskiroje pamokėlėje štai čia.

Tikimės šios pamokos padės pagerinti jūsų svetainės SEO! 🙂