Kaip pagreitinti svetainę?

Ar norite pagreitinti savo „WordPress” svetainę? Greitai įkeliami puslapiai pagerina naudotojų patirtį, padidina peržiūrų skaičių ir padeda „WordPress” SEO. Šioje pamokoje pasidalysime naudingiausiais „WordPress” greičio optimizavimo patarimais, kaip padidinti „WordPress” našumą ir pagreitinti svetainę.

Kodėl jūsų svetainei svarbus greitis?

Tyrimai rodo, kad nuo 2000 m. iki 2016 m. vidutinė žmogaus dėmesio trukmė sumažėjo nuo 12 iki 7 sekundžių. Ką tai reiškia jums, kaip svetainės savininkui?

Turite labai mažai laiko parodyti naudotojams savo turinį ir įtikinti juos pasilikti svetainėje.

Lėta svetainė reiškia, kad naudotojai gali palikti jūsų svetainę dar prieš ją įkeliant.

Be to, „Google” ir kitos paieškos sistemos jau pradėjo bausti lėtesnes svetaines, nustumdamos jas žemyn paieškos rezultatuose, o tai reiškia mažesnį lėtų svetainių lankomumą.

Apibendrinant galima teigti, kad jei norite daugiau lankytojų srauto ir pajamų iš savo svetainės, turite padaryti savo „WordPress” svetainę greitą!

Kaip patikrinti svetainės greitį?

Dažnai pradedantieji vartotojai mano, kad jų svetainė yra tinkama tik todėl, kad jų kompiuteryje ji nėra lėta. Tai didžiulė klaida.

Kadangi dažnai lankotės savo svetainėje, šiuolaikinės naršyklės, pavyzdžiui, „Chrome”, išsaugo jūsų svetainę talpykloje ir automatiškai ją iš anksto parsisiunčia, kai tik pradedate rašyti adresą. Dėl to jūsų svetainė įkeliama beveik akimirksniu.

Tačiau kitas naudotojas, pirmą kartą apsilankęs jūsų svetainėje, gali patirti kitokią patirtį.

Tiesą sakant, skirtingose geografinėse vietovėse esantys naudotojai turės visiškai skirtingą patirtį.

Todėl rekomenduojame išbandyti savo svetainės greitį naudojant tokį įrankį kaip „IsItWP” „WordPress” greičio testas.

Tai nemokamas internetinis įrankis, kuriuo galite išbandyti savo svetainės greitį.

Atlikus svetainės greičio testą, jums gali kilti klausimas, koks yra geras svetainės greitis, kurio turėčiau siekti?

Geras puslapio įkėlimo laikas neviršija 5 sekundžių, tačiau geras rezultatas yra ir iki 7 sekundžių.

Kas sulėtina jūsų svetainę?

Greičio testo ataskaitoje greičiausiai bus pateiktos kelios rekomendacijos, kaip jį pagerinti. Tačiau dauguma jų yra techninis žargonas, kurį sunku suprasti pradedantiesiems.

Pagrindinės svetainės greičio priežastys yra šios:

  • WordPress konfigūracija – Jei „WordPress” svetainėje nepateikiami talpyklose saugomi puslapiai (cache), serveris apkraunamas, todėl svetainė veikia lėtai.
  • Puslapio dydis – Daugiausia tai nuotraukos, kurios nėra gerai optimizuotos.
  • Blogi įskiepiai – Jei naudojamas prastai sukoduotas įskiepis, jis gali labai sulėtinti jūsų svetainę. Taipogi nėra gerai per daug naudojamų įskiepių.
  • Per didelė duomenų bazė – jeigu, jūsų duomenų bazėje yra labai daug duomenų ir tuos duomenis neoptimizuotai apdoroja įskiepiai arba nepakanka didelį duomenų kiekį apdoroti serverio resursams, duomenų kiekis taipogi gali stipriai įtakoti svetainės greitį.
  • Serveris – nepakankamas serverio hostingo resursų kiekis arba netinkama konfigūracija.

Dabar, kai jau žinote, kas galimai lėtina svetainės veikimą, panagrinėkime, kaip pagreitinti svetainę.

Kaip paspartinti hostingą?

Jūsų „WordPress” prieglobos paslauga atlieka svarbų vaidmenį svetainės veikimui. Geras bendrojo prieglobos paslaugų teikėjas imasi papildomų priemonių, kad optimizuotų jūsų svetainės našumą.

Jeigu, svetainė yra talpinama pas mus, mes šiuo klausimu jau pasirūpinome 🙂 Jeigu, jūsų svetainė stringa ir pas mus, tuomet reikia padidinti talpinimo planą, kad būtų padidintas paskirtų resursų kiekis. Susisiekite su mumis.

Naudojama PHP versija

PHP tai programavimo kalba, kuria parašyta „WordPress” turinio valdymo sistema, kaip ir visi įskiepiai ir šablonai. Naudojama PHP versija serveryje gali įtakoti svetainės greitį. Ypač, jeigu, versija yra žemesnė nei 7. Kad pakeisti PHP versiją, reikia tam tikrų papildomų žinių, kadangi, reikia atnaujinti svetainėje naudojamus įskiepius, šabloną ir pačią turinio valdymo sistemą nesutrikdant jos veikimo. Reikia gerai patikrinti sistemų suderinamumą, kitu atveju svetainė gali nebeveikti. Jeigu, reikėtų jūsų svetainėje patikrinti naudojamą PHP versiją ir pasikonsultuoti dėl PHP versijos atnaujinimo, susisiekite su mumis.

Svetainės turinio kešavimas

„WordPress” puslapiai yra „dinamiški”. Tai reiškia, kad jie kuriami kiekvieną kartą, kai kas nors apsilanko jūsų svetainės įraše ar puslapyje ar produkte.

Kad sukurtų puslapius, „WordPress” turi atlikti reikiamos informacijos paieškos procesą, ją surinkti ir parodyti naudotojui.

Šis procesas susideda iš daugybės žingsnių ir gali labai sulėtinti jūsų svetainę, kai joje vienu metu lankosi daugybė žmonių.

Todėl kiekvienai „WordPress” svetainei rekomenduojame naudoti spartinimo įskiepį. Dėl spartinimo jūsų „WordPress” svetainė gali būti nuo 2 iki 5 kartų greitesnė.

Štai kaip tai veikia.

Užuot kiekvieną kartą atlikę visą puslapio kūrimo procesą, spartinančiosios talpyklos įskiepis po pirmojo įkėlimo padaro puslapio kopiją ir šią spartinančiosios talpyklos versiją pateikia kiekvienam vėlesniam naudotojui.

Kaip matote aukščiau pateiktame paveikslėlyje, kai naudotojas apsilanko „WordPress” svetainėje, serveris gauna informaciją iš „MySQL” duomenų bazės ir PHP failų. Tada visa tai sudedama į HTML turinį, kuris pateikiamas naudotojui.

Tai ilgas procesas, tačiau naudodami kešavimą galite sutrumpinti procesą ir sutaupyti serverio resursus.

Jeigu, norite, kad įdiegtume jums vieną geriausių kešavimo įskiepį, kuris paspartintų jūsų svetainę, susisiekite su mumis.

Optimizuoti paveikslėliai

Paveikslėliai pagyvina turinį ir padeda padidinti įsitraukimą. Mokslininkai nustatė, kad naudojant spalvotus paveikslėlius žmonės 80 % dažniau skaito jūsų turinį.

Tačiau, jei jūsų svetainėje paveikslėliai nėra optimizuoti, jie gali labiau pakenkti nei padėti. Iš tiesų, neoptimizuoti paveikslėliai yra viena dažniausių greičio problemų, kurias pastebime pradedančiųjų svetainėse.

Prieš įkeliant nuotrauką tiesiai iš telefono, fotoaparato ar bet kur iš interneto, rekomenduojame naudoti nuotraukų redagavimo programinę įrangą, kad optimizuotumėte nuotraukas žiniatinkliui.

Nuotraukų originalūs formatai gali būti labai dideli. Tačiau, atsižvelgiant į nuotraukos failo formatą ir redagavimo programinėje įrangoje pasirinktą suspaudimą, nuotraukų dydį galite sumažinti iki 5 kartų.

Jeigu norite, kad su vienu geriausių rinkoje įskiepių optimizuotume visus jūsų svetainės paveikslėlius automatizuotai, susisiekite su mumis.

Per didelis įskiepių kiekis

Kuo daugiau įskiepių jūsų svetainėje, tuo daugiau naudoja serverio resursų įvairiems skaičiavimams atlikti. Nereikalingus ar resursams reiklius įskiepius rekomenduojame pašalinti, BET tik tuo atveju, jeigu tikrai esate įsitikinę, kad įskiepis nėra reikalingas. Rekomenduojame pasitarti su mumis.

Palaikykite savo „WordPress” svetainę atnaujintą

„WordPress” yra gerai prižiūrimas atvirojo kodo projektas, todėl dažnai atnaujinamas. Kiekvienas atnaujinimas ne tik suteikia naujų funkcijų, bet ir ištaiso saugumo problemas bei klaidas. Jūsų „WordPress” tema ir įskiepiai taip pat gali būti reguliariai atnaujinami.

Rekomenduojama nuolat atnaujinti „WordPress” svetainę, temą ir įskiepius iki naujausių versijų. Jei to nepadarysite, jūsų svetainė gali tapti lėta (arba tapti greitesne, jeigu būtų atnaujinta), be to, galite būti pažeidžiami saugumo grėsmių.

Tačiau, dažnu atveju „WordPress”, temos ir įskiepių atnaujinimas gali sukelti nesuderinamumo problemų ir jūsų svetainė gali nebeveikti, ne tik dėl tarpusavyje nesuderinamo kodo, bet ir dėl nesuderinamumo su serverio PHP versija.

Fono procesų optimizavimas

„WordPress” foniniai procesai – tai suplanuotos užduotys, vykdomos „WordPress” svetainės fone. Toliau pateikiami keli fono užduočių, vykdomų „WordPress” svetainėje.

Tokios užduotys, kaip periodinės užduotys, skirtos suplanuotiems įrašų paskelbimams ir atnaujinimams, turi minimalų poveikį svetainės veikimui.

Tačiau kiti foniniai procesai, pavyzdžiui, atsarginių kopijų kūrimo įskiepiai ir pernelyg intensyvus paieškos sistemų naršymas, gali sulėtinti svetainės veikimą.

Tam, kad būtų galima išanalizuoti ar foniniai procesai lėtina jūsų svetainę, susisiekite su mumis.

Neįkelkite garso ir vaizdo failų tiesiai į „WordPress”

Į „WordPress” svetainę galite tiesiogiai įkelti garso ir vaizdo failus ir jie bus automatiškai rodomi HTML5 grotuve…

Bet jūs niekada neturėtumėte to daryti!

Garso ir vaizdo įrašų talpinimas kainuoja pralaidumą. Už jūsų hostingą gali būti imamas papildomas mokestis už viršytą pralaidumą ar talpą, bei tokių failų krovimas tiesiai iš jūsų svetainės failų talpyklos naudoja daugiau serverio resursų.

Didelių medijos failų talpinimas taip pat labai padidina atsarginių kopijų dydį ir apsunkina „WordPress” atkūrimą iš atsarginės kopijos.

Vietoj to naudokitės garso ir vaizdo įrašų prieglobos paslaugomis, tokiomis kaip „YouTube”, „Vimeo”, „SoundCloud” ir kt., ir leiskite jiems atlikti šį sunkų darbą. Jie turi tam skirtą pralaidumą!

„WordPress” turi integruotą vaizdo įrašo įterpimo funkciją, todėl galite nukopijuoti ir įklijuoti vaizdo įrašo nuorodos adresą tiesiai į savo įrašą, puslapį ar prekės aprašymą ir jis bus įterptas automatiškai.

Nesaugokite nereikalingų failų (nuotraukų ir kt.), įrašų, puslapių, komentarų ir prekių

Kuo mažiau svetainėje bus nereikalingų failų, įrašų, puslapių, komentarų ir produktų, tuo mažiau bus apkrauta duomenų bazė. Kuo mažiau apkrauta duomenų bazė, tuo lengviau atlikti darbą temai ir įskiepiams, kurie atlieka įvairius skaičiavimus naudodami serverio resursus, jeigu skaičiavimams atlikti serveriui pritrūksta resursų sulėtėja svetainė.

Optimizuota greičiui tema (šablonas)

Svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į temos greičio optimizavimą. Kai kurios gražios ir įspūdingai atrodančios temos iš tikrųjų yra prastai užkoduotos ir gali sulėtinti svetainės greitį.

Paprastai geriau rinktis paprastesnę temą, o ne temą, kurioje yra sudėtingų išdėstymų, efektingų animacijų ir kitų nereikalingų funkcijų. Šių funkcijų visada galite pridėti naudodami kokybiškus „WordPress” įskiepius.

Ar jūsų svetainėje naudojama tema yra pritaikyta greičiui galite pasikonsultuoti su mumis.

Greitesnių įskiepių naudojimas

Jeigu, įdiegėte į svetainė naujų įskiepių, kurie prastai suprogramuoti „WordPress” įskiepiai ar turintys per daug nereikalingo funkcionalumo sulėtina jūsų svetainę.

Prieš įdiegdami naujus įskiepius į savo svetainę, rekomenduojame naudotis tik daugiausiai atsisiuntimų turinčius ir geriausiai įvertintus įskiepius, kadangi dažniausiai jie jau būna gerai išvystę savo įskiepius. Jeigu kyla abejonių dėl naudojamų įskiepių, pasikonsultuoti su mumis.

Limituokite saugomas įrašų ir puslapių versijas

Įrašų ir puslapių versijos užima vietos „WordPress” duomenų bazėje. Kai kurie naudotojai mano, kad peržiūros taip pat gali turėti įtakos kai kurioms įskiepių vykdomoms duomenų bazės užklausoms. Jei įskiepis savo atliekamose funkcijose įtraukia ir šių versijų tikrinimą, jis gali sulėtinti jūsų svetainę, nes be reikalo atlieka jų paiešką. Plačiau apie versijų saugojimą ir jų saugojimo apribojimą skaitykite čia.

Optimizuokite „WordPress” duomenų bazę

Kurį laiką naudojantis „WordPress”, jūsų duomenų bazėje gali būti prisikaupę daug informacijos, kurios jums tikriausiai nebereikės. Norėdami pagerinti našumą, galite optimizuoti duomenų bazę ir atsikratyti visos nereikalingos informacijos.

Tai galima lengvai valdyti naudojant WP-Sweep įskiepį. Įskiepis leidžia išvalyti „WordPress” duomenų bazę ištrinant tokius dalykus kaip išmesti įrašai, saugomos versijos, nenaudojamos žymos ir kt. Įskiepis taip pat vienu spustelėjimu optimizuos jūsų duomenų bazės struktūrą.

Štai ir viskas! Tikimės, kad ši pamoka padėjo jums sužinoti, kaip pagerinti svetinės greitį ir našumą 🙂