Skydelis

Įvedus duomenis ir prisijungus, atidaroma tinklalapio administravimo aplinka.

Valdymo skydelį sudaro pagrindinės dalys: kairėje esanti įrankių juosta bei dešinėje pusėje esanti pagrindinė sritis, kurioje vaizdas kinta priklausomai nuo to, koks meniu punktas pasirinktas iš kairėje esančios įrankių juostos bei viršutinė įrankių juosta, kurios meniu punktai keičiasi, taipogi priklausomai nuo to, kur tuo metu esate.

Kairėje ekrano pusėje yra pagrindinis naršymo meniu. Užvedus pelės rodyklę ant bet kurio meniu pasirinkimo, atsiveria kiekvienos srities atliekamos funkcijos.

Kairėje valdymo skydelio pusėje matote visus reikiamus įrankius Jūsų svetainės turiniui valdyti. Nors kairiajame meniu yra daugiau punktų, mums kol kas užteks susipažinti su keliais jų:

  • Įrašai tai chronologine tvarka einantys straipsniai, naudojami naujienų srautui, leidžia svetainę papildyti aktualia informacija. Įrašus galima priskirti kategorijoms.
  • Skyrelyje failai yra saugomi visi Jūsų tinklaraščio dokumentai – nuotraukos, įkelti logotipai, pdf ir kitokio formato failai;
  • Puslapiai galima kurti ir redaguoti statiškus puslapius, atsispindinčius meniu juostoje. Atminkite, jog tai nėra nei kokie nors įrašai, nei straipsniai; Tai jau tipiniai titulinio, apie, kontaktų, paslaugų ir t.t. puslapiai. Jie rašomi taip pat kaip įrašai, tačiau iš esmės skiriasi formatavimu – puslapiuose informacija dažniausiai nebūna tik tekstinė, o susideda iš skirtingų blokų, įvairių medijų ir t.t.
  • Nuspaudę pasirinkimą komentarai, turite prieigą peržiūrėti ir administruoti Jūsų svetainėje paskelbtus komentarus;
  • Išvaizda skyrelyje galime modifikuoti visą tinklalapio išvaizdą, keisti spalvas, pasirinkti norimą dizainą.. Apie WP temos diegimą plačiau atskirame įraše.
  • Įskiepiai pakeičia bei papildo svetainės funkcionalumą. Yra daugybė įskiepių kurie padeda tobulinti svetainės veikimą. Vienas pavyzdžių, tai kontaktų / registracijos forma. Įskiepiai sukuria papildomas kairioje administravimo meniu nuorodas. Nenaudojant įskiepių, kaskart prireikus naujos funkcijos, kad ir kontaktų formos, reikėtų rašyti jos kodą atskirai, o ir valdyti / redaguoti kodo lygmeniu, kas dažniausiai nepraktiška neprogramuojantiems žmonėms.
  • Nustatymai puslapyje galite rasti visus svetainės nustatymus: pavyzdžiui pakeisti kalbą, skaičių / laiko formatą, svetainės pavadinimą / antraštę, galite pakeisti pradinį puslapį (pagrindinį), nuorodų struktūra ir t.t.
  • Vartotojai puslapyje galima koreguoti visą su vartotojais susijusią informaciją. Galite pridėti ar redaguoti vartotojus. Jeigu ketinama tinklalapį modifikuoti daugiau nei vienam asmeniui kiekvienam galima nustatyti vaidmenį. Skirtingi vartotojai turi skirtingas galimybes. Puslapio savininkas gali priskirti funkcijas tokias kaip: redaktorius, autorius ir t.t
  • Įrankiai – skirti tvarkyti tinklalapį, pavyzdžiui eksportuoti ar importuoti WordPress informaciją XML faile kompiuteryje.
  • Laukelyje produktai, galėsite patalpinti visus Jūsų siūlomus produktus. Taip pat, turėsite galimybę juos redaguoti (jeigu yra įdiegtas WooCommerce modulis);