Ar jums įdomu, kas yra XML svetainės žemėlapis ir kaip jį pridėti į “WordPress” svetainę?
XML svetainės žemėlapis padeda paieškos sistemoms lengvai naršyti po jūsų svetainės turinį. Joje pateikiamas viso jūsų turinio sąrašas kompiuteriui skaitomu formatu.
Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra XML svetainės žemėlapis ir kaip galite lengvai sukurti svetainės žemėlapį “WordPress”.
Kas yra XML svetainės žemėlapis?
XML svetainės žemėlapis – tai failas, kuriame XML formatu pateikiamas visas jūsų svetainės turinys, kad paieškos sistemos, pavyzdžiui, “Google”, galėtų lengvai aptikti ir indeksuoti jūsų turinį.
Nors šiandien kai kuriose svetainėse vis dar naudojami HTML svetainės žemėlapiai, bendras svetainės žemėlapių naudojimas per daugelį metų pasikeitė.
Šiandien svetainės žemėlapiai skelbiami ne HTML, o XML formatu, o jų tikslinė auditorija yra ne žmonės, o paieškos sistemos.
Iš esmės XML svetainės žemėlapis – tai būdas svetainių savininkams informuoti paieškos sistemas apie visus jų svetainėje esančius puslapius, prekes ir kitą informaciją.
Jis taip pat nurodo paieškos sistemoms, kurios jūsų svetainės nuorodos yra svarbesnės už kitas ir kaip dažnai atnaujinate savo svetainę.
Nors XML svetainės žemėlapiai nepadidins jūsų pozicijų paieškos sistemose, jie leidžia paieškos sistemoms geriau nuskaityti jūsų svetainę. Tai reiškia, kad jos gali rasti daugiau turinio ir pradėti jį rodyti paieškos rezultatuose, todėl padidėja paieškos srautas ir pagerėja SEO reitingai.
Kodėl jums reikia XML svetainės žemėlapio
Paieškos sistemų optimizavimo (SEO) požiūriu svetainės žemėlapiai yra labai svarbūs.
Vien svetainės žemėlapio pridėjimas neturės įtakos jūsų paieškos pozicijoms. Tačiau jei jūsų svetainėje yra puslapis, kuris neindeksuojamas, svetainės žemėlapis padės paieškos sistemoms sužinoti apie tą puslapį.
Svetainių žemėlapiai yra labai naudingi naujoms svetainėms, nes dauguma naujų svetainių neturi jokių atgalinių nuorodų. Dėl to paieškos sistemoms sunkiau aptikti visą jūsų turinį. Pavyzdžiui, “Google”, leidžia naujų svetainių savininkams pateikti svetainės žemėlapį savo žiniatinklio valdytojo įrankiuose. Tai leidžia jų paieškos sistemų robotams lengvai aptikti ir indeksuoti jūsų turinį (daugiau apie tai vėliau).
Apžvelkime, kaip “WordPress” sukurti XML svetainės žemėlapį.
Yra keletas būdų, kaip “WordPress” sukurti XML svetainės žemėlapį. Parodysime jums tris populiarius XML svetainės žemėlapio sukūrimo “WordPress” sistemoje būdus. Taip pat parodysime, kaip pateikti svetainės žemėlapį “Google” paieškos sistemai.
- 1 būdas. XML žemėlapio sukūrimas “WordPress” be įskiepio
- 2 metodas. XML svetainės žemėlapio sukūrimas “WordPress” naudojant “AIOSEO” įskiepį
- 3 metodas. XML svetainės žemėlapio sukūrimas “WordPress” naudojant “Yoast SEO” įskiepį
- XML žemėlapio pateikimas “Google” paieškos sistemoje
1 būdas. XML žemėlapio sukūrimas “WordPress” be įskiepio
Šis metodas yra labai paprastas ir ribotų funkcijų.
Iki 2020 m. rugpjūčio “WordPress” neturėjo integruotų svetainės žemėlapių. Tačiau “WordPress 5.5” išleista XML svetainės žemėlapio funkcija.
Ši funkcija leidžia automatiškai sukurti XML svetainės žemėlapį “WordPress” nenaudojant įskiepio. Galite tiesiog pridėti wp-sitemap.xml savo domeno vardo pabaigoje, pvz:
https://svetainesnuoroda.lt/wp-sitemap.xml
“WordPress” parodys numatytuosius XML svetainės žemėlapius.
Ši XML svetainės žemėlapio funkcija buvo įtraukta į “WordPress”, kad nė viena nauja “WordPress” svetainė nepraleistų XML svetainės žemėlapio SEO privalumų.
Tačiau ji nėra labai lanksti ir negalite lengvai kontroliuoti, ką įtraukti ar pašalinti iš XML svetainės žemėlapių.
Laimei, beveik visi geriausi “WordPress” SEO įskiepiai turi savo svetainės žemėlapio funkciją. Šios svetainės žemėlapiai yra geresni, be to, galite kontroliuoti, kokį turinį pašalinti arba neįtraukti į “WordPress” XML svetainės žemėlapius.
2 metodas. XML svetainės žemėlapio sukūrimas “WordPress” naudojant “AIOSEO” įskiepį
Paprasčiausias būdas sukurti XML svetainės žemėlapį “WordPress” – naudoti “WordPress” įskiepį “All in One SEO” (AIOSEO).
Tai geriausias rinkoje esantis “WordPress” SEO įskiepis, siūlantis išsamų įrankių rinkinį, skirtą optimizuoti tinklaraščio įrašus SEO optimizavimui.
Pirmiausia turite įdiegti ir aktyvuoti “All in One SEO” įskiepį. Išsamesnės informacijos rasite mūsų “žingsnis po žingsnio” vadove, kaip įdiegti “WordPress” įskiepį.
Svetainės žemėlapio funkcija taip pat yra nemokamoje AIOSEO versijoje. Tačiau norint gauti pažangias naujienų ir vaizdo įrašų svetainių žemėlapius, reikia “Pro” versijos.
Aktyvavę eikite į “All in One SEO” puslapį “Sitemaps” ir peržiūrėkite svetainės žemėlapio nustatymus.
Pagal numatytuosius nustatymus “All in One SEO” įjungia svetainės žemėlapio funkciją ir pakeičia pagrindinius “WordPress” svetainės žemėlapius.
Galite spustelėti mygtuką “Atidaryti svetainės žemėlapį” ir peržiūrėti, kaip jis atrodo. Svetainės žemėlapį taip pat galite peržiūrėti pridėję sitemap.xml prie savo svetainės URL, pvz:
https://svetainesnuoroda.lt/sitemap.xml
Pradedantiesiems nereikia nieko daryti, nes numatytieji nustatymai tinka visų rūšių svetainėms, tinklaraščiams ir internetinėms parduotuvėms.
Tačiau galite pritaikyti svetainės žemėlapio nustatymus ir nustatyti, ką norite įtraukti į XML svetainės žemėlapį.
Tiesiog slinkite žemyn į skyrių “Sitemap Settings”.
Šiame skirsnyje pateikiamos svetainės žemėlapio indeksų valdymo parinktys, taip pat įtraukiami arba neįtraukiami pranešimų tipai ir taksonomijos (kategorijos ir žymos). Taip pat galite įjungti XML svetainės žemėlapius, skirtus archyvams pagal datą ir autorių archyvams.
“All in One SEO” automatiškai įtraukia visą “WordPress” turinį į XML svetainės žemėlapius. Tačiau ką daryti, jei turite atskirų puslapių, pavyzdžiui, kontaktų formą, nukreipimo puslapį arba “Shopify” parduotuvės puslapius, kurie nėra “WordPress” dalis?
Konkrečių įrašų ir puslapių neįtraukimas į XML svetainės žemėlapį
“All in One SEO” leidžia pašalinti bet kurį įrašą ar puslapį iš XML svetainės žemėlapių. Tai galite padaryti spustelėję skyrių “Advanced Settings”.
Taip pat galite pašalinti įrašą ar puslapį iš XML svetainės žemėlapių, padarydami jį neindeksuojamu ir nesekamu. Taip užblokuosite paieškos sistemų galimybę rodyti šį turinį paieškos rezultatuose.
Tiesiog redaguokite įrašą arba puslapį, kurio norite neįtraukti, ir slinkite žemyn iki AIOSEO nustatymų langelio, esančio po redaktoriumi.
Iš čia reikia pereiti į skirtuką “Advanced” ir pažymėti langelius prie parinkčių “No Index” ir “No Follow”.
3 metodas. XML svetainės žemėlapio sukūrimas “WordPress” naudojant “Yoast SEO” įskiepį
Jei naudojate “Yoast SEO” įskiepį, jis taip pat automatiškai įjungia XML svetainių žemėlapius.
Jeigu dar neturite, pirmiausia turite įdiegti ir aktyvuoti “Yoast SEO” įskiepį. Išsamesnės informacijos rasite mūsų “žingsnis po žingsnio” vadove, kaip įdiegti “WordPress” įskiepį.
Aktyvavę eikite į “Settings” skirtuką, atsidariusiame nustatymų langę eikite į skirtuką “Features”. Iš čia turite slinkti žemyn iki parinkties “XML Sitemap” ir įsitikinti, kad jis įjungta.
Spustelėkite nuorodą “View the XML sitemap” ir peržiūrėkite “Yoast SEO” sukurtą XML svetainės žemėlapį.
Savo XML svetainės žemėlapį taip pat galite rasti paprasčiausiai pridėję svetainės adreso pabaigoje sitemap_index.xml. Pavyzdžiui:
https://svetainesnuoroda.lt/sitemap_index.xml
“Yoast SEO” sukuria kelias svetainių žemėlapius skirtingiems turinio tipams. Pagal numatytuosius nustatymus jis sukuria įrašų, puslapių, autorių ir kategorijų svetainių žemėlapius. “General” skyreryje galite įjungti arba išjungti kiekvieno iš šių tipų rodymą žemėlapyje.
XML žemėlapio pateikimas “Google” paieškos sistemoje
Galite pranešti “Google” apie sukurtą naują svetainės žemėlapį arba pasikeitimus savo svetainėje, siųsdami jiems užklausą.
Tai padaryti labai paprasta, reiškia atidaryti tik specialią nuorodą naršyklėje, kaip atidarote ir visas kitas svetaines. Taigi, nieko stebuklingo.
Tarkime, kad jūsų svetainės domenas yra svetainesnuoroda.lt, tokiu atveju nuorodą, kurią reikės įvesti į naršyklės langą būtų tokia:
https://www.google.com/webmasters/sitemaps/ping?sitemap=https://svetainesnuoroda.lt/sitemap.xml
Atidarė puslapį matysite, kad svetainės žemėlapis sėkmingai pateiktas.
Jeigu norėtumėte matyti svetainės žemėlapio būseną, galite jį papildomai pateikti čia. (nėra būtina)
Daugiau informacijos apie Google Seach Console galite peržiūrėti čia:
Kaip pridėti domeną prie Google Search Console galite peržiūrėti štai čia:
Detaliau, apie Google Search Console galite skaityti čia.
Jeigu, reikėtų pagalbos patvirtinant domeno tapatybę, atsiųskite mums sugeneruotą “Google” patvirtinimo failą, kurį galėtume įkelti į svetainę. Kad Google sugeneruotų šį failą, pasirinkite domeno tapatybės patvirtinimą “URL prefix” metodu, įvedant svetainės adresą (pvz.: https://svetainesnuoroda.lt), ir sistema leis atsisiųsti specialų failą, kurį atsiųskite mums el. paštu. Kuomet failą įkelsime, galėsite patvirtinti domeną, ir naudotis Google Search Console.
Štai ir viskas. Nepamirškite, kad XML svetainės žemėlapis nepagerina jūsų paieškos pozicijų. Tačiau ji padeda paieškos sistemoms surasti turinį, reguliuoja nuskaitymo greitį ir pagerina jūsų svetainės matomumą paieškos sistemose.