Išvaizda > Temos lange matysite įdiegtas temas. Norėdami įdiegti naują spauskite viršuje Pridėti naują.
Matysite begalę skirtingų nemokamų WordPress temų. Užvedus pelę ant bet kurios iš jų, ir pasirinkus peržiūra, pamatysite kaip atrodytų svetainė su pasirinkta tema. Jei radote sau tinkamą temą, peržiūros metu tereikia paspausti Įdiegti, ir tema bus įdiegta į jūsų svetainę. Įdiegus naują temą senosios nebus ištrintos, taigi jei įdiegsite netinkamą, nieko neprarasite. Naujai įdiegta tema nebus iš karto aktyvuota – turėsite grįžti į jau įdiegtų temų sąrašą ir ją įjungti.
Kitas metodas, tai viršuje esančiu mygtuku “Įkelti temą” galite į svetainę įkelti temos suarchyvuotą failą. O šaltinių temoms yra nemažai. Jas derėtų atskirti į kelias grupes:
– Įvairios nemokamos temos – daugybę nemokamų temų galima rasti internete , ne tik tiesiog WP sąsajoje. Kai kurios nemokamos temos būna gana paprastos, bet kokybiškai atliktos; dar kitos – būna kiek apribotos pilnų mokamų temų versijos (vadinamų “premium” temų).
– Premium temos – lankstesnės, turi dizaino keitimui patogesnes unikalias sąsajas, o kartu su jomis gausite, dažniausiai, vertingus įskiepius. Tokių temų kainos svyruoja apie 50$. Rekomenduojame premium temų ieškoti ThemeForest svetainėje. Ten geriausia ieškoti kuo lankstesnės temos, su daugiau funkcijų ir kuo labiau atitinkančią Jūsų verslo ar projekto specifiką, o įsigijus gausite archyvą, kurį kaip minėjau, galite įkelti svetainėje viršuje esančiu mygtuku “Įkelti temą”.
– Trečias variantas, kurį paminėsime – tai programinis temų kūrimo būdas, kuomet programuotojai iš sukoduoto HTML kodo suprogramuoja WordPress pritaikytą šabloną. Svetainės dizainą kuriant šiuo būdu, WP valdymo pulte redagavimo galimybės bus gerokai labiau ribotos nei nemokamose ar juo labiau premium temose, tačiau pačios svetainės bus mažiau apkrautos, veiks greičiau, nes jose nebus tiek daug papildomo ir kartais nereikalingo kodo, tačiau tokio šablono kūrimas kainuoja nemažai.