Taisyklės ir sąlygos, prekių grąžinimo ir privatumo politika

PASTABA: Prieš pridedant teisinę galią turinčios informacijos į svetainę, rekomenduojama pasikonsultuoti su šios srities profesionalais

Šiame straipsnyje sužinosi:

  • Kokių puslapių gali prireikti
  • Kur rasti pavyzdžių ir naudingų įrankių

Puslapiai, kurių gali prireikti

Tai, kokių teisinių-informacinių puslapių gali prireikti svetainėje, dažniausiai priklauso nuo tavo veiklos tipo ir šalies, kurioje vykdai veiklą, įstatymų.

Dažniausiai svetainėse pateikiama ši informacija:

Taisyklės ir sąlygosNurodo ir paaiškina svetainės naudojimo taisykles
Privatumo politikaVykdant veiklą ES šalyse, pateikti šią informaciją svetainėje yra privalomaPrivatumo politika paprastai ir aiškiai informuoja svetainės lankytojus apie tai, kokie asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, el. paštas ir pan.) yra renkami ir tvarkomiNurodyk:Kokie svetainės lankytojų asmens duomenys yra renkamiKodėl (kokiu tikslu) tai daromaKaip užtikrinamas asmens duomenų privatumasKokias teises turi svetainės lankytojai ir kaip jas įgyvendinti
Mokėjimo informacijaNurodo ir paaiškina visus įmanomus atsiskaitymo būdus jūsų svetainėje
Prekių pristatymo informacijaNurodo ir paaiškina visus įmanomus prekių pristatymo būdus ir kainas. Papildomai gali nurodyti: Prekes, kurioms netaikomas pristatymas (jei yra prekių, kurias galima atsiimti tik fizinėje parduotuvėje ar pan.) Šalis, į kurias pristatai prekes. Numatomą pristatymo trukmę šalies viduje ir užsienyje. Kaip skaičiuojamos siuntimo išlaidos grąžinant prekes
Prekių ir/ar pinigų grąžinimo politikaNurodo ir paaiškina prekių grąžinimo taisykles ir sąlygas
Slapukų politikaNurodo naudojamus slapukus ir kitą su slapukais susijusią informaciją

Pavyzdžiai ir naudingos platformos

Internete galima rasti daugybę teisinių-informacinių puslapių pavyzdžių: užtenka į Google paiešką įvesti raktines frazes: „Taisyklės ir sąlygos“, „Privatumo politika“, „Prekių grąžinimas“ ir pan.

Štai keletas paruoštų pavyzdžių:

Paslaugų naudojimo sąlygos ir taisyklės.docx

Paslaugų teikimo sąlygų dokumentas apsaugo tavo intelektinę nuosavybę, teises, svetainės turinį ir suteikia slapukų naudojimo gaires. Paslaugų teikimo sąlygų dokumentas patikslina svetainės lankytojų teises, atsakomybę ir paslaugų naudojimo sąlygas. Trumpai tariant, tai yra kontraktas tarp svetainės savininko ir svetainės lankytojų. Šiame dokumente galima rasti visas svarbiausias paslaugų teikimo sąlygų sąvokas bei atsakomybės apribojimus (svetainės turinio panaudojimo žalos atveju). Šiame dokumente taip pat apibrėžiamos teisinės priemonės, kurių gali imtis svetainės savininkas, paslaugų teikimo sąlygų nesilaikymo atveju.

Būdamas verslo savininku, esi atsakingas už įmonės paslaugų teikimo sąlygas ir jų pateikimą svetainės lankytojams. Neturint šio dokumento, gali grėsti teisinė atsakomybė už netinkamą tavo svetainės, produktų ar paslaugų naudojimą.

Kodėl tavo įmonei reikia paslaugų teikimo sąlygų dokumento? Kiekvienas verslas turėtų pateikti savo paslaugų teikimo sąlygas. Nesvarbu, ar užsiimi el. komercija ar ne, su šiuo dokumentu būsi apsaugotas nuo teisinės atsakomybės.

Kokius punktus galiu įtraukti į paslaugų teikimo sąlygų dokumentą? Paslaugų teikimo sąlygose visada turėtų būti perspėjimas. Šis perspėjimas apribos tavo atsakomybę, jei tavo svetainėje bus rasta klaidinanti informacija. Taip pat turėtum įtraukti autorinių teisių informaciją, apmokėjimo politiką, garantijas ir kitas svetainės naudojimo taisykles. Nepamiršk apsaugoti savo intelektinę nuosavybę: logotipą, internetinę svetainę bei jos turinį. Dėl to į savo paslaugų teikimo sąlygų dokumentą įtrauk intelektinės nuosavybės skyrių.

Kodėl paslaugų teikimo sąlygų dokumentas yra svarbus? Įvykus teisiniam ginčui dėl tavo svetainės ar netinkamo jos turinio naudojimo, šio dokumento sąlygos bus tavo apsaugos pagrindas. Dėl to, visoms svetainėms, programėlėms bei el. parduotuvėms yra rekomenduojama susikurti šį dokumentą.

Ar paslaugų teikimo sąlygų dokumentas yra privalomas pagal įstatymą? Įstatymai nereikalauja įmonėms turėti paslaugų teikimo sąlygų dokumento. Tačiau šis dokumentas yra labai svarbus kiekvienam svetainės savininkui, ypač el. parduotuvių savininkams.Paslaugų teikimo sąlygų dokumentas turi teisinę galią ir yra traktuojamas kaip teisinis dokumentas. Jis tarnauja kaip teisinių santykių tarp svetainės savininko ir lankytojų pagrindas.Dėl to, kiekviena svetainė turi turėti unikalų ir jai pritaikytą paslaugų teikimo sąlygų dokumentą. Su mūsų dokumentų generatoriumi, paslaugų teikimo sąlygas susikursi visiškai nemokamai.

Kokie yra privatumo politikos ir paslaugų teikimo sąlygų dokumentų skirtumai? Pirmiausia, kiekvienas verslas, renkantis vartotojų asmeninę informaciją, privalo turėti privatumo politiką pagal įstatymą. Privatumo politikos dokumentas informuoja svetainės lankytojus apie jų duomenų rinkimą, saugojimą bei panaudojimą. Paslaugų teikimo sąlygų dokumentas apibrėžia taisykles, su kuriomis lankytojai turi sutikti, norėdami naudotis tavo svetainės paslaugomis. Be to, šis dokumentas nėra privalomas pagal įstatymą.

Atmink, kad kiekviena svetainė yra skirtinga, dėl to turi skirtis ir paslaugų teikimo sąlygos. Jei nukopijuosi šį dokumentą nuo kitos svetainės, tai bus laikoma autorinių teisių pažeidimu.

Pinigų ir prekių grąžinimo politika.docx

Aiški ir suprantama pinigų ir prekių grąžinimo politika padidins vartotojų pasitikėjimą tavo verslu. Pateik esminę informaciją vartotojams suprantama kalba ir išvenk konfliktinių situacijų.

Kodėl turėtum susikurti pinigų grąžinimo politiką? Pinigų grąžinimo politika yra būtina kiekvienam verslui. Be jos bus sunku užsitarnauti vartotojų pasitikėjimą. Suprantama, kad vartotojai nenori naudotis nepatikimų verslų paslaugomis. Yra mitas, kad pinigų grąžinimo galimybė sumažina pardavimus, tačiau tai yra netiesa. Aiški pinigų grąžinimo politika sukurs saugumo jausmą. Net jei vartotojai susidurs su jų poreikių netinkinančiomis prekėmis, jie jausis saugūs žinodami, kad jūs suteikiate pinigų grąžinimo galimybę. Glausta ir aiški pinigų politika padės susigrąžinti klientus. Esame tikri, kad tavo konkurentai užtikrina pinigų grąžinimo galimybę. Tai tapo rinkos standartu, tad jei tu šios galimybės nesuteiki, klientas rinksis konkurentus.

Kas yra pinigų grąžinimo politika? Pavadinimas puikiai apibūdina šį dokumentą. Tai yra politika, kuri nustato prekių ir pinigų grąžinimo sąlygas. Šiame dokumente pateikiama visa informacija ir sąlygos, susijusios su prekių, pinigų grąžinimu bei pristatymu (pavyzdžiui prekių grąžinimo laikotarpis).

Kodėl yra svarbu turėti pinigų grąžinimo politiką? Nors pinigų grąžinimo politika nėra būtina pagal įstatymą, tai yra puiki priemonė kurti vartotojų pasitikėjimą. Yra daug didesnis šansas, kad vartotojai pasirinks tavo verslą, jei žinos, kad gali itin lengvai grąžinti prekes, kurios nepatenkins jų poreikių. Internetinė prekyba visuomet bus siejama su rizika. Su aiškia pinigų grąžinimo politika, padėsi išsklaidyti vartotojų abejones. Žinoma, jei prekiausi aukštos kokybės prekėmis bei rūpinsiesi savo klientais, grąžinimų skaičius bus minimalus. Apie grąžinimus gali galvoti kaip apie paskutinį etapą vartotojo kelionėje. Net vartotojui įsigijus prekes, tavo atsakomybė nesibaigia. Tinkama pinigų grąžinimo politika yra efektyvus būdas padrąsinti vartotojus apsipirkti dar kartą.

Ar pinigų grąžinimo politiką privaloma turėti pagal įstatymą? Ne, skirtingai nei privatumo politikos, įstatymas nereikalauja turėti pinigų grąžinimo politikos. Privatumo politika yra būtina, kadangi apsaugo vartotojo duomenis. Pinigų grąžinimo politika yra pagalbinė priemonė pagerinti vartotojų patirtį ir suteikti aiškią informaciją apie produkto grąžinimą. Pavyzdžiui, pinigų grąžinimo politika gali įtraukti specialius reikalavimus prekių, įsigytų su kreditine kortele, grąžinimui. Tai yra labai vertinga informacija tavo klientams, tačiau tai nėra būtinybė.

Kokius aspektus turėtų įtraukti pinigų grąžinimo politiką? Pinigų grąžinimo politika nėra tokia sudėtinga kaip privatumo politika ar paslaugų teikimo sąlygos. Dėl to, pinigų grąžinimo politikoje pateikta informacija priklauso tik nuo tavęs ir tavo verslo poreikių. Dažniausiai šiame dokumente yra pateikiama informacija apie prekių grąžinimo laikotarpį, grąžinamų prekių būklę bei grąžinamų prekių kategorijas. Taip pat galima įtraukti paaiškinimą dėl grąžinamų prekių siuntimo išlaidų.

Privatumo politika.docx

Privatumo politika yra svarbiausias teisinės informacijos dokumentas tavo verslui internete.

Kiekviena svetainė, renkanti vartotojų asmeninius duomenis, privalo turėti šį dokumentą pagal įstatymą.

Kodėl turėtum susikurti privatumo politiką? Jei renki savo svetainės lankytojų duomenis, privalai turėti privatumo politiką. Asmeniniams duomenims yra priskiriami visi duomenys, kurie atskleidžia asmens tapatybę. Tai gali būti vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, adresas, mokėjimo kortelės duomenys ir kiti panašaus pobūdžio duomenys.

Kas yra privatumo politika? Privatumo politika yra teisinis dokumentas, apsaugojantis tavo svetainės lankytojų asmeninius duomenis. Privatumo politika užtikrina asmeninės informacijos konfidencialumą. Šiame dokumente galima rasti informaciją apie tavo svetainėje renkamus vartotojų duomenis. Asmens duomenų apsaugos įstatymai skirtingose šalyse skiriasi. Dažniausiai naudojami įstatymai yra Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Privatumo politika skiriasi nuo slapukų politikos, kadangi pastaroji apibrėžia tik slapukų naudojimo taisykles. Nors privatumo politikoje galima rasti informaciją apie vartotojų teises, pinigų grąžinimo politiką, ji skiriasi nuo paslaugų teikimo sąlygų dokumento.

Ar privatumo politiką būtina turėti pagal įstatymą? Jeigu tavo svetainė renka lankytojų asmeninę informaciją, privatumo politika yra būtina. Asmeninė informacija yra bet kokia informacija, leidžianti identifikuoti asmenį. Privatumo politika yra būtina visame pasaulyje. Žinoma, ne visoms svetainėms privatumo politika yra būtina, tačiau jei renki vartotojų asmeninius duomenis (pavyzdžiui, el. paštą), privalai turėti privatumo politiką. Daugiau apie privatumo politikos reikalavimus gali skaityti BDAR dokumente. Net jei ir nerenki svetainės lankytojų asmeninės informacijos, rekomenduojame turėti privatumo politiką. Daug paprasčiau susikurti BDAR reikalavimus atitinkančią privatumo politiką, nei prisiimti teisinę klaidos atveju.

Ar galiu naudoti kito verslo privatumo politiką? Pagal naująjį BDAR, negali būti dviejų tokių pačių privatumo politikos dokumentų. Nors privatumo politikos pagrindas kiekvienoje įmonėje gali būti panašus, šis dokumentas turi būti pritaikytas prie tavo veiklos pobūdžio.

Kokius aspektus turėčiau įtraukti į privatumo politiką? Privatumo politikoje turėtų būti deklaracija, kad tavo svetainėje yra renkami vartotojų duomenys (tokie kaip vardas, telefono numeris, adresas ir el. paštas).Taip pat turėtum pabrėžti, kad vartotojų asmeniniai duomenys yra suteikiami laisva valia. Nepamirškite paminėti, kaip yra panaudojami vartotojų surinkti duomenys.

Slapukų politika

Jeigu, jūsų svetainėje naudojami slapukai, šį puslapį būtina sukurti. Šiame puslapyje nurodomi naudojami slapukai ir kita su slapukais susijusi informacija. Kaip sukurti slapukų politikos puslapį ir kaip rodyti slapukų pranešimą, skaitykite plačiau čia.

PASTABA: Pavyzdinį turinį rekomenduojama atidžiai peržiūrėti, ir, prireikus, redaguoti

Taip pat yra ir įrankių, kurie pagal tavo pateiktą informaciją (verslo pavadinimą, svetainės adresą, kontaktus) sugeneruoja pagrindinį tokių puslapių turinį.