Prekių požymių ir variantų kūrimas

Dažniausi WooCommerce prekių tipai būna be variantų ir su variantais. Kas yra variantai? Variantai tai prekių savybės kurias lankytojas gali pasirinkti prieš įdėdami prekes į krepšelį.

Kada naudinga turėti prekę su variantais? Parduodant pavyzdžiui marškinėlius, kuomet reikia pasirinkti marškinėlių dydį ar spalvą. Kiekvienam variantui taipogi galima nustatyti atskirą kainą likutį ir panašiai.

Dvi pagrindinės funkcijos kurių reikia norint sukurti prekes su pasirenkamomis savybėmis yra „požymiai” ir „variantai”. Šie du terminai dažnai painiojami, todėl svarbu paaiškinti jų skirtumą.

Požymiai

Požymiai (kitaip dar vadinami atributai) – tai produkto aprašymai, kuriais klientams suteikiama informacija apie gaminio dydį, spalvą, medžiagą ir pan.

Pavyzdžiui, galite turėti megztinį, kurio požymiai yra „mėlyna” ir „vilna”, arba kelioninį krepšį, kurio požymiai yra svoris ir matmenys. Pavyzdys:

Ši informacija yra tik aprašomojo pobūdžio. Ji pateikiama produkto puslapyje, tačiau klientas negali su ja sąveikauti ar jos keisti.

Variantai

Variantai – tai prekių požymiai, kuriuos klientas gali pasirinkti. Pavyzdžiui, jei klientas gali rinktis mėlyną arba raudoną megztinį, tai yra variantas.

Jei norite, kad žmonės iš tikrųjų galėtų pasirinkti skirtingas parinktis, taip pat turėsite pridėti variantų. Pavyzdžiui, galite suteikti klientams galimybę rinktis iš trijų tų pačių marškinių dydžių:

Požymiai gali būti naudojami be variantų, tik siekiant suteikti papildomos informacijos klientams. Tačiau jei norite naudoti WooCommerce variantus, pirmiausia turite nustatyti požymius. Jei tai skamba šiek tiek painiai, nesijaudinkite – mes jums tiksliai paaiškinsime, kaip sukurti ir rodyti produktų variantus (3 žingsniai).

1. Sukurkite WooCommerce produktų požymius

WooCommerce variantų sistema remiasi požymiais. Todėl bet kokiam norimam nustatyti variantui pirmiausia reikia sukurti atitinkamą požymį.

Tai padaryti galima keliais būdais. Nors požymius galite kurti atskiruose produktų puslapiuose, lengviausia juos nustatyti tam skirtame skirsnyje Produktai > Požymiai:

Čia galite pridėti naują požymį. Tarkime, parduodate įvairių spalvų drabužius. Savo požymį galite pavadinti „Spalva”. Kitų laukelių pildyti nebūtina. Jeigu pažymėsite varnele įjungti archyvus, tuomet šiuos požymius galima būtų naudoti parduotuvės filtrams.

Paspaudus mygtuką Pridėti požymį, dešinėje esančiame meniu atsiras jūsų naujasis požymius:

Dabar pasirinkite Tvarkyti terminus. Šiame ekrane galite pridėti naują įrašą kiekvienai požymio versijai – šiuo atveju tai reiškia kiekvieną spalvą, kurios drabužius parduodate. Pridedant naują terminą reikai įvesti tik pavadinimą, kitų laukelių pildyti nereikia. Pavyzdyje pridėjome terminą „Žalia”:

Toliau galite dėti tiek spalvų, kiek reikia, po vieną. Baigę nustatyti pirmąjį požymį, galite grįžti ir pridėti tiek kitų, kiek reikia. Galime toliau pridėti dydžius ir medžiagas kaip atskirus požymius. Vėliau čia visada galite grįžti ir atlikti papildomų pakeitimų.

2. Priskirkite požymius produktui

Atėjo laikas panaudoti naujai sukurtus požymius. Atidarykite WooCommerce prekę – tai gali būti nauja arba jau esama prekė – ir slinkite žemyn į skirsnį Produkto duomenys.

Prie pat antraštės Produkto duomenys iš išskleidžiamojo meniu pasirinkite Produktas su variantais. Taip WooCommerce supras, kad norite sukurti produktą su keliais variantais

Tada atverkite skirtuką Požymiai, pasirinkite vieną iš sukurtų Požymių ir spustelėkite Pridėti:

Dabar galite pasirinkti bet kokius požymio terminus, apibūdinančius šiuo metu redaguojamą prekę. Spustelėkite Reikšmė(s) ir bus rodomi požymio terminų pasirinkimai, pasirinkite reikiamus. Tuomet pažymėkite Naudojama variantams kurti ir spauskite Išsaugoti požymius:

Jei reikia, galite pridėti daugiau požymių, pavyzdyje pridėjome vieną požymį. Dabar atkreipkime dėmesį į WooCommerce variantus.

3. Pridėkite produktui variantus

Toliau, pasirinkite skirtuką Variantai. Jei nustatėte bent vieną požymį, atsiras galimybė Pridėti variantus. Lengviausias ir greičiausias būdas sukurti visus galimus variantus iš visų priskirtų požymių, taip kaip pavaizduota pavyzdyje (jeigu kažkurių variantų nereikės, galėsite pašalinti):

Pasirinkite norimą požymį, tada pagal poreikį pritaikykite kitus po juo esančius nustatymus. Vienintelis privalomas laukas yra varianto kaina, tačiau taip pat galite nustatyti atsargų būklę, svorį, matmenis ir kt.

Taip galite pridėti skirtingą informaciją apie kiekvieną variantą.

Pavyzdžiui, galbūt norėsite nustatyti skirtingas kainas tai pačiai prekei, pagamintai iš skirtingų medžiagų, arba įvesti unikalius įvairių dydžių gaminio matmenis.

Taip pat galite nustatyti, kad kiekvieno varianto kaina ir susijusi informacija būtų vienoda – viskas priklauso tik nuo jūsų.

Baigę koreguoti variantus spauskite išsaugoti pakeitimus:

Jeigu esate sukūrę daugiau požymių, galite pasirinkti naują požymį (pvz., Dydis) ir pritaikyti jo informaciją. Šį procesą galima pakartoti ir pridėti tiek WooCommerce variantų, kiek reikia. Tik nepamirškite išsaugoti kiekvieno varianto ir viso produkto pakeitimų, kai baigsite.

Plačiau apie variantų ir požymių kūrimą anglų kalba:

https://woocommerce.com/document/variable-product/

https://woocommerce.com/document/managing-product-taxonomies/