info@sbyte.lt Skambinkite: +370 639 66980

Blogas

Tinklapio dizainas

Dizainas / Gegužės 26, 2017
Tinklapio  dizaino kūrimas ir jo priežiūra apima daugybę įgūdžių ir disciplinų . Tinklapių dizaino kūrimas susideda iš  skirtingų sričių tokių kaip grafinis dizainas, sąsajos dizainas, autorizavimas (įskaitant standartizuotą kodą ir nuosavybės programinę įrangą),  paieškos variklio optimizavimas. Dažnai asmenys dirba komandose, kurių veikla apima skirtingus projektavimo procesus, tačiau kai kurie dizaineriai apima juos visus.

Tinklapių dizaino terminas yra paprastai naudojamas apibūdinti kūrimo procesą, susijusį su vartotojo sąsaja. Dažniausiai šiame dizaino kūrimo procese yra naudojamos tokios technologijos kaip HTML, JavaScript, CSS .
Svetainės marketingo ir komunikacijos dizainas gali  nusakyti kuriai tiksliniai rinkai yra skirta svetainė. Taip pat svetainės dizainas priklauso nuo to kokias funkcijas ji turėtų atlikti. Pavyzdžiui pažinčių svetainėms ar socialiniams tinklams yra būtina vartotojų registracija, bei prisijungimo forma. Taip pat tam turi būti numatyta galimybė rašyti, siųsti bei gauti žinutes iš kitų vartotojų.

Vartotojo sąsajos dizaino dalis priklauso nuo puslapio išdėstymo kokybės. Pavyzdžiui dizaineris gali apsvarstyti ar svetainės skirtingų puslapių išdėstymas turėtų išlikti nuoseklus. Puslapio plotis išreikštas pikseliais taip pat yra gyvybiškai svarbus maketuojant objektų išdėstymą. Patys populiariausi fiksuoto pločio internetiniai puslapiai paprastai turi tokį patį nustatytą plotį, kuris atitinka dabartinių populiariausių internetinių naršyklių langą,  bei  yra pritaikyti dažniausiai naudojamai ekrano rezoliucijai.
Internetinio puslapio išdėstymą ir vartotojo sąsają gali įtakoti ir judančios grafikos naudojimas. Pasirinkimas naudoti ar ne judančią grafiką gali priklausyti nuo to kokiai tikslinei rinkai bus skirta internetinė svetainė. Tokioms svetainėms, kurios yra nukreiptos į rimtą auditoriją ir skirtos verslui, bendruomenėms ar vyriausybinėms organizacijoms, taikyti grafiką su animuojančiais elementais dažniausiai nėra būtina.

Tačiau net ir žinant kokiai tikslinei auditorijai bus skirta svetainė ir kokias ji funkcijas turėtų atlikti, vis tiek interneto svetainės dizaino kūrimo procesas yra sudėtingas, reikalaujantis nemažai laiko bei žinių. Todėl žmonėms neturintiems nieko bendro su informacinėmis technologijomis, bet norintiems turėti savo internetinę svetainę yra patartina kreiptis į tai išmanančius specialistus.
Senesnis įrašas Pradžia Naujesnis įrašas
Top