info@sbyte.lt Skambinkite: +370 639 66980

Blogas

Statiniai ir dinaminiai tinklalapiai

Internetinės svetainės / Gegužės 23, 2017
Statinis tinklalapis paprastai reiškia, kad interneto ar kompiuterio programuojami elementai yra fiksuoti ir negali atlikti  jokio judesio ar kisti. Statinis tinklalapis gali teikti tik tą informaciją, kuri parašyta html kalba, ir ši informacija nesikeičia nebent yra keičiamas parašytas kodas. Kai tinklapių  naršyklė prašo konkretaus statinio tinklapio, serveris grąžina puslapį į naršyklę ir vartotojas gauna tik tą informaciją, kuri yra pateikta  html kode. Praktikoje šie paveikslėlių, sąsajos,  teksto rezultatai pateikiami kaip vienas elementas. Priešingai nei statinis , dinaminis tinklapis yra sudarytas iš  turinio, su kuriuo vartotojas gali sąveikauti, o ši informacija yra susieta su duomenų baze, tačiau svetainės sąsaja ir struktūra gali būti valdoma nepriklausomai nuo turinio.
Dinaminis tinklapis turi sąsają, kuri yra visiškai atskirta nuo turinio, kuris yra pateikiamas tinklapyje. Tai  pasižymi geru tinklapio struktūros formavimu, o taip pat tai leidžia gerai pritaikyti išvaizda. Statinio tinklapio atveju,  paspaudus nuorodą, jums yra pateikiama sąsaja ir tekstas viename. Dinaminio tinklapio atveju  sąsajos dizainas yra nekintamas, o tekstas yra ištraukiamas iš duomenų bazės kai yra paspaudžiama ant nuorodos.
Galima aptarti keletą statinių ir dinaminių svetainių privalumus,  bei  palyginti juos. Bendru atveju statinį mažos apimties tinklapį yra pigiau įgyvendinti, jeigu yra reikalaujama, kad būtų vos  keli puslapiai. Statinis tinklapis yra geras pasirinkimas mažam verslui, nes tam nereikia valdymo sistemos, už viską yra atsakingas vienas žmogus. Taip pat gali būti pasiekiamas lankstumas, kai nėra ribojamas joks šablonų maketavimas ( tačiau tai gali paveikti tinklapio naudingumą) . 
Dinaminių puslapių perkūrimas yra paprastas, o tai leidžia užtikrinti ilgaamžiškumą.  Dinaminius puslapius galima lengvai tobulinti, keisti bei ką nors naujo pridėti, jeigu tik tai yra reikalaujama. Dinaminiai puslapiai leidžia archyvuoti praeities medžiagą atitinkama data arba yra leidžiama elementą paskelbti arba pašalinti esant tam tikrai datai automatiškai.
Tiek dinaminių, tiek statinių puslapių privalumai yra labai svarbūs, todėl būtina į juos atsižvelgti renkantis tokią paslaugą kaip internetinių puslapių kūrimas. Tačiau tuo klausimu galima kreiptis pas specialistus, jie patars kokia svetainė būtų tinkamiausia pagal jūsų poreikius.
Senesnis įrašas Pradžia Naujesnis įrašas
Top